| Mariaroxi1234 a întrebat:

Aseara mi-am sucit piciorul si mi s-a umflat putin si învinetit.
L-am legat și mi-am pus gheata si am zis sa nu merg la doctor ca poate imi trece dar nici acum de dimineata n-am putut să calc in el.
Vreau sa merg la doctor dar am o problema cu acele si mi-e frica sa nu-mi faca injecție.
Stiti cumva daca se face injecție.
Bănuiesc că am entorsa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La entorsă nu se dă injecție.

| deeeaqq a răspuns:

Cel mai probabil o să ți-l bage în ghips.
Și nu, nu faci înjecție.