| bogdan123_3305 a întrebat:

Astazi am mers cu bicicleta dupa 4 luni de inactivitate fizica.Cand am ajuns acasa eram foarte obosit, aveam dureri de stomac si imi era greu sa respir (simteam parca un dop nu ma lasa sa respir). Este normal ce mi s-a intamplat sau am o problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlinnutSsa a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea este ceva normal daca nu ai mai mers pe ea de 4 luni. In astea 4 luni poate te-ai mai ingrasat putin si iti este un pic mai greu sa faci efort fizic cand esti mai plinut. [Tatal meu stie. A renuntat la fumat anul trecut si s-a ingrasat in vreo 10 luni vreo 10-15 kg si ii era foarte greu sa faca efort, mai ales sa se incalte] Si poate ca ai mai uitat cum este sa faci miscare si de asta. Dupa o iarna grea de stat in casa acum iti este greu sa mergi pe ea. Mai fa miscare dar nu te forta!
Succes!

| Chiperi_Iulian_1998 a răspuns:

Nu ai nimic, esti perfect sanatos!

| Kamelya_Paula_1969 a răspuns:

Mie mi s-a întâmplat după ce nu am mai fost la sala o perioada lunga, după ce am venit ma. dreapta capul groaznic și un pic stomacul...este normala sa ți se întâmple asta din cauza faptului ca nu ai mai practic acest sport