| Radandam a întrebat:

Astazi cand m-am trezit nu era asa piciorul parca sau n-am sesizat. Pe la 10 asa am observat ca ma tine, la urma din ce in ce mai rau. Adica ma doare undeva in spatele genunchiului, osul de acolo care coboara asa pe gamba. Si faza e ca de-abia mai merg cu el, nu stiu de la ce poate fi. Mi-am aplicat acum o crema par frost sper sa ma lase. Dar de la ce poate fi? Nu m-am lovit sau ceva si sunt sedentar. Am doar 21 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sedentar nu sedentat, mergi la ortopedie nu stim noi de acasa ce poti avea tu, un medic te va consulta si acolo vei primii diagnostic cu boala de care suferi te va trimite la radiografie si va prescrie tratament

| Radandam explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc. Nu am vazut, altfel corectam. IMI e frica sa nu aiba parte cu neurologia. Poate fi semn de AVC?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Radandam):

Mai nene Avc faci la cap nu la picioare, si daca aveai semne de Avc erau dureri puternice de cap ori pe tine te dor genunchii moșule

| Radandam explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai la asta ma gandeam si eu. Dar poate fi ceva grav? Ma doare doar la stângul, la dreptul nu am nimic. Si ideea e ca ma doare si cand il tin in repaus, dar mai ales la mers.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Radandam):

Nu ai nimic grav, poate fi o întindere sau reumatism datorita vremii schimbatoare de afara, deci stai linistit ca nu mori, nu e grav.

| Brizbriz a răspuns:

In timpul somnului ai fost in Ucraina si ti-au tras-o rusii, pentru ca ai omorat prea multi (rusi)

si sa nu te duci la doctor, vino aici ca toti putem ghici ce ai, mai bine stai si sufera, doar esti erou de razboi, nu?

| Radandam explică (pentru Brizbriz):

Oare te mai ține pământul cu atata prostie?

| Brizbriz a răspuns (pentru Radandam):

Same sheet to ya, mon
(la fel si tie)
daca nu iti dai seama cand cineva vrea doar sa faca katerinka
si poate, poate, sa te intepe indeajuns sa te faca sa te duci la doctor

oare ce e mai bine, prost cum crezit cu ca sunt eu, sau lipsa absoluta a simtului umorului, ca tine?hee hee

| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil ai efectuat o mișcare greșita de care nu ți-ai dat seama și e posibil sa te doară din cauza asta.
Mergi la un medic ca sa te simți linistit. Dar va trece de la sine. Îți zic din proprie experiența ca așa am avut și eu o problema pe la tendonul lui Ahile de nu puteam merge. Am făcut ecografie musculo-scheletala și nu era nimic. Ortopedul mi-a zis ca e greșeala de locomotie (practic călcam prost). Deci cel mai probabil asta e și la tine. Încearcă sa nu îl suprasoliciti in perioada asta, dar dacă ești sedentar nu cred ca te apuci de sport tocmai acum laughing.