| anonim_4396 a întrebat:

Astazi dimineata m-am trezit cu intepaturi in zona inimii. Am mai avut eu situații de genul asta dar înțepăturile durau câteva secunde. Acum însă, au durat cam 15-20 de minute. Nu era o durere foarte mare, in momentul cand trăgeam mai tare aer in piept. Am facut din greseala o miscare mai brusca si am auzit o pocnitura in acea zona dupa care înțepăturile au trecut. Am uitat sa menționez că am 16 ani si o posibila lipsa de calciu si magneziu din cauza creșterii bruste. Am impresia ca am anumite simptome ale atacului de cord: batai accelerate ale inimii, o usoara durere in piept, corp slabit, greata si altele. Deci ma simt destul de ok, simptomele sunt slabe deocamdata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lola200228 a răspuns:

Calm. Înțepăturile inimii sunt de la nervi din jurul coastelor. Toți am experimentat asta. Nu îți face griji. Încearcă sa mănânci sănătos și sa bei multă apa. Atacul de cord nu se face așa ușor. Ai doar senzația asta. Totul vine din interior

| Emn777 a răspuns (pentru Lola200228):

Stiu dar oricum sunt speriat. Acuma imi fac analizele. Imi bate inima foarte tare desi sunt relaxat si parca nu imi trece nici cum. Deja de vreo 4 ore. Ai mai patit asa ceva?

| Lola200228 a răspuns (pentru Emn777):

Daa. Pentru ca e atac de panica.