| nustiu680 a întrebat:

Astazi m-am certat cu sora mea si mi-a dat o palma in tampla unde simteam dinainte o presiune iar acum simt durere si in ureche simt ca ma inteapa.Ce sfat imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Din ce motiv v ati certat? Tu esti fată sau baiat? Ce varsta ai, dar sora ta?

| Mosotti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cristi, nu are nici o importanta daca e fata sau baiat, de ce s-a certat si ce varsta are, dar este baiat cred! nustiu680, ai rabdare cateva zile, e normal sa te doara si capul ca na, a fost o lovitura intr-o zona mai sensibila, te poate durea o zi intreaga dar si din a doua zi ceva.

| nustiu680 explică (pentru Mosotti):

E normal daca de ieri vad in ceata si abia dupa ce clipesc vad mai bine dar apoi iar ceata?

| Mosotti a răspuns (pentru nustiu680):

Nu e normal! Te mai doare capul? Sa nu ai ceva secretii la ochi si sa se curete putin cand clipesti si de aia sa vezi bine atunci, curata-te atent, daca nu si nu, du-te de urgenta la medic de familie sa iti zica la ce medic specialist sa te duci. Ca doar nu ti-a dat cu o bara de fier peste tampla naiba! Nu cred ca ti-a afectat si vederea. Curata-te si zi daca e permanenta treaba cu vederea in ceata. Daca dupa ce clipesti vezi mai bine, ar rezulta ca nu e problema cu vederea de la cap, altfel nu vedeai bine nici cand clipeai. Si nu prea avea cum sa afecteze doar o lovitura la tampla asa si asa. Vederea se poate afecta cand sunt lovituri puternice la cap. Loviturile puternice ca cauzeaza probleme sunt alea la care pe moment nu simti nimic, iar dupa cateva zile apare ameteala, greata, varsaturi, si fara medic nu merge.

| nustiu680 explică (pentru Mosotti):

De atunci am inceput sa am si niste intepaturi extrem de naspa in partea dreapta a capului dar nu sunt ca ceva ce am mai simtit pana acum

| Mosotti a răspuns (pentru nustiu680):

Atunci du-te la medic, nu stiu ce sa zic, spune parintilor si aia e.

| Mosotti a răspuns:

O sa treaca in timp, stai linistit, dar data viitoare nu ii mai permite sa-ti dea o palma, pareza-i tenta de a lovi cu atentie. Daca doamne fereste nu trece in cateva zile ta adresezi unui medic insa nu cred ca va fi cazul.

| nustiu680 explică (pentru Mosotti):

Si parca imi simt si capul greu si m-a luat o cefalee

Răspuns utilizator avertizat
| morfeo a răspuns:

Stai in garda cand te mai certi cu sora ta.

| nustiu680 explică:

Mentionez ca parca ma doare si maxilarul in partea aceea