| Aleeeeeeee a întrebat:

Astazi mi-a venit menstruatia, iar maine am sport. De obicei a doua zi de ciclu e abundenta dar trebuie neaparat sa fac maine sport, insa mi-e frica ca o sa ma patez... ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Prezintă-te cu echipamentul dar spune-i profesorului/profesoarei că eşti indispusă. Nu vei face nici sport şi nu vei avea nici absenţă.

| eandopuncttk a răspuns:

Pai ce poti sa faci? te duci la prof/profa si ii spui frumos care e problema.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna pai il poti face numai daca nu vei avea provbleme cu dureri d burta sau altele... daca ai spune-i ca ti-a venit.sa fii deschisa... daca ai dureri asta sa-l faci ca nu vei apti nimic si eu l-am facut si profu m-a indrumat cand am av probleme nu l-am facut.numai bine!:*

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Cred că poți să iei cu tine mai multe tampoane, erau unele de noapte care erau mai groase, și să îi explici persoanei --profu / profa de sport--de ce nu vrei să faci mâine, efort fizic.

| sweetdyana18 a răspuns:

Mai bine stai acasa...
e mult mai simplu...zi si tu ca ai avut febra
happyhappy

| DutzyX a răspuns:

Spui 'nu pot sa fac, probleme fiziologice'.Si gatahappy

| invisibleboy a răspuns:

Trebuie sa faci la scoala?, sau unde?

| slalomprintrecretini a răspuns:

Spune-i si tu profesoarei/profesorului ca esti racita si spune-i si tu de exemplu ca nu ai voie sa transpiri.

| Emmy_4970 a răspuns:

Inteleg problema ta... Eu nu i-am spus profesorului si tot fac sport nu mi s-a intamplat nimic si la mine e tot a 2-a zi mai abundent dar nu cred ca e o scuza pentru mine sa nu fac sport... cel putin pentru mine.

| Avaya a răspuns:

Spui profesoarei/profesorului ca esti bolnava si sunt sigur ca te va scutiihappy

| Sinziana2012 a răspuns:

Poti spune ca esti indispusa profesorul sau profesoara te va intelege ca si la noi e la fel

| crazydia a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa faci Alooo! laughing eu nu fac cam 2 saptamani ii zic ca sunt bolnava cu pisiculaughing