| anonim_4396 a întrebat:

Astazi mi-am pus mana in ghips, de la incheietura.Acum imi amorteste degetul mare foarte des, este amortit mai tot timpul. e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Nu e prea normal trebuie sa fie cat de cat comod, gipsul te strange prea tare undeva si preseaza pe un nerv care duce la deget nu sta asa ca se poate atrofia sau deteriora nervul stand atata timp presat si sa iti ramana degetul si dupa scoaterea gipsului mai tarziu amortit asa ca fuguta la dr ca nu e in regula daca nu se dezmorteste i 1-2zile.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu e normal. Inseamna ca, undeva, gipsul e prea strans. Mergi la medicul care ti l-a pus si spune-i despre ce e vorba.

| anss23 a răspuns:

Cred ca gipsul e prea strans intr-un anumit loc si sangele nu mai poate circula. Du-te doctor si spune-i.Trebuie sa faca ceva.

| ►βέβέℓύşă a răspuns:

Si mana mea e in ghips sunt in a 2`a zii.tot de la incheietura e. mie degetul mic imi amorteste intruna... dar am vorbit cu doctorul si maine ma duc sa`mi puna alt ghips deoarece e prea strans... apropo, care mana? a mea dreapta:X. pup