| anonim_4396 a întrebat:

De ce noaptea imi amorteste cate un deget ba la stanga ba la dreapta depinde pe ce parte dorm spre exemplu azi noapte mi-a amortit degetul de la mana dreapta. Ati patit si voi e o boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pcris a răspuns:

Se mai intampla. Daca ti se intampla foarte des, mergi la doctorul de familie.

| Cruciuliță a răspuns:

Cred ca circulatia sangelui! Incearca sa-ti masezi mainile cu crema pe baza de glicerina ((de doua-trei ori pe zi).

| LionelAndres a răspuns:

Iti amorteste pentru dormi pe el iar sangele circula mai greu si atunci apare amorteala. Tuturor li se intampla e cv normal

| Pissidi a răspuns:

Nu e o boala mi se intampla si mie asata conteaza pe ce parte dormi nu te ingrijora nu este o boala esti bine.