| MihaiRaul96 a întrebat:

Acum un an am cazut pe gheata si mi-am luxat rotula de la piciorul stang, am stat 2 saptamani cu ghips, pe urma l-am dat jos si tot-ul a devenit la normal. Acum de vreo 2 saptamani, dupa ce merg normal sau schimb temperatura rece/cald, simt ca-mi amorteste si ca vrea sa "iasa rotula" afara, cand stau pe loc si-l indoiesc, simt ca se "loveste" ceva, nu mi se intampla tot timpul. Cam de 3 ori pe saptamana, dupa ce fac efort/plimbari. Pot sa merg mai greu ce-i drept dar simt piciorul amortit si daca-l indoi se "freaca ceva". Dupa ce ma asez totul revine la normal, dupa 3-4 minute. De obicei de fiecare data m-am dat cu fastum gel si mai iau si un nurofen pentru inflamatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Cred ca l-ai fortat prea tare dupa ce ai scos ghipsul.
Ar fi indicat sa te prezinti la ortopedie si sa c eri sa iti faca o radiografie sa vezi despre ce este vorba.
Nu il forta si cere sfatul medicului cat mai urgent!
O seara buna happy

| MihaiRaul96 explică (pentru caramela):

De fapt, e de 2 ani, ma rog anul trecut ian 2015. nu e recenta cazatura

| caramela a răspuns (pentru MihaiRaul96):

Ai procedat gresit ca nu ai facut o radiografie pana acum.
Nu ezita si fa o raza!
O zi buna happy

| Florentina9210 a răspuns:

Analgezicele nu prea te ajuta. Mergi si consulta un medic ortoped. O sa iti faca o radiografie si o sa vada care e problema.