| ingh3rash a întrebat:

Astept si eu sfatul unei persoane care stie despre ce este vorba, sau chiar a unui ginecolog.Acum 4 luni mi-am bagat un sterilet cu fir de cupru, dar, cand imi vine menstruatia imi vine foarte mult si ma doare rau burta, durerea lasandu-se spre fund. E din cauza steriletului? E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Cred ca medicul ti-a explicat despre menstrele abundente si dureroase cand e vorba de sterilet. Daca nu a facut-o trebuie sa mergi din nou la el si sa-i explici ce se intampla.Steriletul poate inflama mucoasa /peretele uterului sau o poate zgaria.Nu este vorba de o simpla raceala care se poate tratat cu un paracetamol.

| elenyss a răspuns:

Suna doctorul care ti l-a pus si programeaza-te la o consultatie. Bineinteles ca nu este normala durerea aia!