| utugardplusnirolf a întrebat:

Ati avut aparat dentar la varsta de 18 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Sa porti aparat dentar nu e o rusine
e mai bine sa porti acum si la batranete sa ai toti dinti in gura
decat sa nu porti de rusine si pe la 40 de ani sa aduni dinti de pe jos
cunosc persoane care si l-au dat jos si la 20 de ani.E sanatos ajuta mult!

| thegatekeeper a răspuns:

Nu, la 15 si l-am purtat aproape 2 ani. Insa nu este tarziu sa iti pui la 18 ani. De fapt, se poate purta la orice varsta (desigur, nu cred ca isi va mai pune cineva dupa 30 de ani), insa procesul de corectare va dura ceva mai mult dupa 20 de ani, pentru ca dezvoltarea ia sfarsit in jurul acelei varste.