| ioanacristina666 a întrebat:

Ati avut vreodata atacuri de panica sau stari de anxietate in fata oamenilor? Cum ati facut sa treceti peste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AwesomeKiss a răspuns:

Da, am avut, de obicei le-am avut singura si am trecut peste : doar nu m-am gandit la ele oricum sunt obisnuita cu ele. Asculta muzica, mananca ceva dulce, vorbeste cu un prieten...o imbratisare puppy dog eyes Am facut atac de panica cand am fost sa imi fac analizele si cand pregatea acul am inceput sa fac un atac de panica si mi-a dat cu alcool pe la nas si m-a lasat pe scaun pe spate.Mdea e naspa cand faci in public...dar trecem noi peste big grin

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer doar stari de greata am avut, nu inteleg de ce isi pasa atat de mult de oamenii, pe bune ai o obsesie, ce isi pasa de oamenii, ipocriti, falsi chiar isi doresti sa ai parte de asa ceva

| NoNameqed a răspuns:

Stari de panica nu! De anexitate da, pur si simplu am trecut, mai greu dar am trecut, prima oara cand am avut o stare de anexitate in fata oamenilor imi era asa sa mai ies si pe afara, crezand ca o sa se uite la mine ca la felu' patru si pnm, mama mi-a spus sa nu-mi fie niciodata rusine de problemele mele de sanatate, si sa dau ochii cu lumea, indiferent ce o sa spuna, uneori si acum ma simt mai ciudat, dar ma gandesc ca si alte persoane patesc ca mine, e ceva normal, adica sunt probleme de sanatate pe care oricine le-ar putea avea, Sa nu-ti fie rusine treci peste

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Exercitii de respiratie. Si gandul ca nu ti se va intampla nimic, ai doar impresia.