| d3press0ss a întrebat:

Ati avut vreodata atacuri de panica? Cine stie cum le poti preveni si ce e de facut cand esti in mijlocul unuia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a le preveni, trebuie să te calmezi.De multe ori, atacurile de panică vin din cauza tulburării.În cazuri de genul, e bine să respiri adânc și să te calmezi.

| Roxana19928 a răspuns:

In timpul/la inceputul unui atac de panica : trage aer in piept pe nas timp de 3 secunde, tine aerul in plamani 3 secunde, apoi expira ori pe gura ori pe nas aerul timp de 3 secunde. Fa asta vreo 2 3 minute si o sa fii mai calm.