| Jessica1235 a întrebat:

Ați fost vreodată la Chirurgie Plastica? Cum este, eu trebuie sa merg mâine pentru ca am o infecție urata la deget și vreau sa știu la ce sa ma aștept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Afli aici ce vei vedea la chirurgie : https://www.youtube.com/watch?v=63DFtm5K5Rs

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La degetul de la mînă sau de la picior? Sanatate multa ce varsta ai?

| Jessica1235 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Degetul de la mână, am 20 de ani. Mulțumesc...

| sierra1 a răspuns:

La nimic deosebit: o injecție pentru anestezie locală!

| SilentRain a răspuns:

Îți taie mana pe viu devil

| Jessica1235 explică (pentru SilentRain):

Cum a spus un coleg "de ce mai mergi la medic și dai bani? Îți rai eu degetul pe gratis"?

| RobertMoon a răspuns:

Drenaj adică cel mai probabil îți dă cu un spray sau îți face o injecție ca sa îți amorțească locul, iar apoi îți va scoate infecția cu un ac sau ceva de genul, nu doar deci nu-ți face griji.

| Mirel4412 a răspuns:

Te anesteziaza local( adica iti da probabil cu un spray rece la deget si ti-l amorteste), si dupa se apuca de treaba.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu. Și nici nu-mi doresc.
Tu, trebuie să te aștepți la un tratament chirurgical dedicat, făcut cu grijă. Totul va decurge bine. Vei fi OK.