| Raluca7761 a întrebat:

Mi se incarneaza unghiile la degetele mari la picioare. Am fost de 2 ori la chirurgie si mi-a scos unghiile, dar acum iar am probleme.nu stiu unde sa mai merg, si ce sa mai fac. mi-a recomandat cine sa merg la chirurgie plastica(am uitat sa specific, imi este foarte frica de injectii).

La chirurgie plastica o sa ma doara?

Unde pot sa mai merg ca sa rezolv asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| dia_4934 a răspuns:

Si mama a patit la fel. Poti sa te duci la o asistenta cunoscuta si sa o rogi sa it subtieze unghia asa iti trece si nu vei mai avea probleme mama a facut asta acum 3 ani si de atunci nu a mai avut probleme.

Succes!

| virusake a răspuns:

Am avut si eu un coleg de clasa cu problema asta. A spus inainte de "operatie" ca nu mai vine doua saptamani la scoala, iar dupa doua zile nu mai avea nimic. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut la un deget si m-a operat si mi-a scos lichidul ala galben, si o bucata de carne taiata. Si la celalalt picior mi s-a facut dar mi-a trecut pentru ca asa am vrut eu.

| myyno a răspuns:

Pai. Lasa-ti unghiile sa iti creasca, iar in timp ce ele cred incearca sa indepartezi pielea de se afla pe margine, pentru ai face loc sa creasca! Si pentru a nu tie se infecta da-ti cu apa oxigenata...Iar la final cand cresc lasa-le mai mari!

| piticuta1 a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema. Am rezolvata operandu-ma la degetele, insa nu mi-a smuls unghia. Am repetat aceste operatii de 2 ori la fiecare deget, inasa pe rand sa pot merge. Mi-a taiat din unghie si din acea carne crescuta peste unghie. Atentie dupa operatie sa lasi unghia sa creasca si sa nu tai din colturile unghiei, te poti infecta. Dupa ai grija la incaltamintea purtata ( sa nu inghesui degetele) si la ciorapi.

| ionut_3014 a răspuns:

Salut! Am si eu o intrebare, am facut operatie ieri la degetul mare de la picior in ambele parti si ma doare de nu mai pot. Intrebarea este cat tp ma mai tine durerea asta ca mor nu pot dormi noapteacrying.Am fost azi sa schimbe bandajul am zis ca lesin si de durere si de cum arata degetul ( mai era cam 60% din el ).