| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ati mai avut atacuri de panica? Cum v-ati simtit in acel moment?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

N-a fost deloc grozav! Am ajuns la spital!

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

In anul 2009 am avut odata tensiunea 18 din cauza atacurilor de panica si 180 de batai la inima pe minut (pulsul).Am fost luat cu salvarea.happy Era groaznic, nu intelegeam ce se intampla cu mine..imi era frica de moarte..nu vreau sa imi mai amintesc.dar m-am pus pe picioare, mi-am revenit.Si totusi dupa atacurile de panica, a urmat depresia si anxietatea..incerc sa la controlez, sa ma inteleg, sa imi elimin fricile, cateodata reusesc, cateodata nu. Oricum nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut eu.happy
Adolescenta mi-a fost macinata de problemele emotionale.din pacate..acum e mai bine.
Bafta.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, le-am avut toata viata. laughing Evident, nu m-am simtit grozav.

| trisha88 a răspuns:

Am avut un atac de panica la dentist, a fost groaznic.Am tremurat foarte tare.Din cate am citit pot fi si alte simptome.

| Odi_Arekandera_1995 a răspuns:

Te simti speriat, panicat nu poti fi atent in juru tau si nu poti auzii nimic pentru ca esti captiv de starea aceea de panica ...Ai impresia ca in acel moment vei murii, dar trebuie sa te calmezi tu singur, totul este in mintea ta iar cu putina vointa poti trece peste fiecare obstacol impus de creierul tau.