| Blackwoman27 a întrebat:

Ati mai avut persoane care s-au aflat la terapie intensiva si si-au revenit? bunicul meu a fost gasit inghetat pe 2 ianuarie la el in casa,iar acum este la spital, iar medicii nu ii mai dau sanse broken heart(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

As putea sa intreb cum de a ajuns bunicul tau sa inghete in casa? Au uitat proprii lui copii si nepoti de el?

| Blackwoman27 explică (pentru SaveTheNature):

Baiatul lui venise de cateva zile in tara si el consuma foarte mult alcool sad el e mai departe fata de unde stau eu, e in alt satbroken heart

| SaveTheNature a răspuns (pentru Blackwoman27):

Nasol. De obicei sunt foarte multe variante:
-azil,
-ingrijitoare
-luatul in grija de proprii copii,
In fine, variante sunt. Daca proprii mei copii, ma lasa singur la batranete, ma duc eu de unul singur la azil donandu-mi toata pensia.

| Azµre a răspuns:

Și ce treabă are Terapia Intensivă cu cazult bunicului tău?
El a avut un diagnostic, dacă medicii au spus că nu au ce face, păi nu au, rămâne la aprecierea lui Dumnezeu.
Degeaba îți spunem noi că da se face bine dacă nu avem de unde să știm.

| iron2man a răspuns:

Daca medicii au zis asa, impaca-te cu ideea. mai du-te pe la el sa-ti iei ramas bunsad

| Blackwoman27 explică (pentru iron2man):

Problma e ca abia mi a fost scos ghipsul si nu pot merge in picioarebroken heart

| Rebbeccca a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat dar din pacate bunul Dumnezeu mi-a luat-o pe bunica!sad Daca medicii zic ca nu mai are nicio sansa. imi pare rau sa te anunt dar asa e!sad

| Pussyyy a răspuns:

Daca nu mai are sanse...Stai mai mult timp cu el si spune-i, orice ce s-ar intimpla tu il vei iubi sad mereu, acorda-i timpsad