| sarazar a întrebat:

Cum își pot face nevoile bolnavii de COVID-19 de la terapie intensivă dacă nu se pot ridica din patul de spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

E un wc scaun mobil, cu care se vine la pat si se baga sub pacient
apoi scutece de adulti
cand intra in coma li se pune sonda urinara si oricum scaun nu mai au pentru ca sunt hraniti intravenos

| Mosotti a răspuns (pentru JicaContra):

Eu nu stiu cum pot aia sa stea asa, ca mie imi vine sa dau afara si cu masca cand imi vine aeru ala expirat inapoi, vedeam pe aia cu plasticu ala pe ei, cu furtun cu masca de respirat si erau treji, doaaamne. Nu erau intubati. Eu nici nu ma duceam, fie ce o fi.

Nevoile sa nu mai zic, si daca face treaba mare trebuie stersi, e nasolie mare.

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Treaba mare in pampers, iar treaba mica prin sonda

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum isi fac toti bolnavii de la terapie intensiva

| sierra1 a răspuns:

Nu vrei să știi detalii, ascultă-mă ce zic

| kevin9 a răspuns:

Pampers