| oVeveritzaDulcexD a întrebat:

Au, au, au. crying Hey TPU! Am nevoie de ajutor crying Am niste basici la calcaie cum scap de ele? Sunt insuportabile! Fundoaie big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violent a răspuns:

Compeed Plasturi pentru tratarea basicilor la calcaie si/sau picioare previne apariţia băşicilor (flictenelor) avand la bază tehnologia second skin si ajută la crearea unui mediu optim pentru tratarea rănii, oferind instantaneu atenuarea durerii.Sau(O nouă gamă de plasturi pentru tratarea băşicilor a fost lansată, ieri, în România. Noii plasturi au la bază o tehnologie hidrocoloidală, care calmează durerea şi ajută la vindecarea mai rapidă a rănii. „Secretul" acestei tehnologii este carboximetilceluloza (CMC), o substanţă absorbantă şi hidrosolubilă care, în contact cu rana, absoarbe lichidul din interiorul băşicii şi formează un gel alb, în loc de o crustă. Această reacţie grăbeşte procesul de vindecare a pielii. Funda?

1 răspuns:
| ionutganea a răspuns:

Sa te dai cu sau de oaie