| Zuga a întrebat:

Salut am, si eu o problema mi-am laut o pereche de adidasi si am iesit cu ei in oras si nu am ners 1 min ca deja mi-a facut basici la ambele calcaie pff si numai pot abia am ajuns acasa. intrebari :
1. cum scap cat mai repede de basici?
2. ce pot face la adidasi sa nu mai imi faca basici?
3.basicile sau facut ca era adidasu pre afix pe picior

multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Iei un ac steril, dezinfectezi besica si zona din jur cu spirt dupa care faci 2 intepaturi si pui un plasture. Sau le lasi pur si simplu si trec de la sine. Cred ca au aparut din cauza materialului mult prea dur din care este confectionata talpa papucului, pe viitor tinteste la un material ceva mai flexibil, mai moale. Poti verifica prin indoirea papucului inainte de achizitionare!

| Christinne a răspuns:

1. La farmacie exista ceva special pentru basicile din talpa, ma rog, mai exact pentru ciuperci, dar sunt si pentru basici(am experimentat eutongue ) se numeste unguent Canesten;-sau poti lasa basicile asa ca vor disparea singure tongue; sau pur si simplu pune un leucoplast, pansament peste;
2. Din cate stiam, se poate pune niste spirt pentru ca incaltamintea sa se "mai lase" happy
3. Cu siguranta pentru ca erau adidasii prea micuti pentru piciorul tautongue sau erau fix pe picior.

Si inca ceva...pentru a le evita de acum incolo, incearca sa porti sosete cat mai lejere, incaltaminte cat mai lejera, schimba sosetele in fiecare zi:

Baftabatting eyelashes

| Gabi_Manu_1983 a răspuns:

Www.adidasitari.ro the best calitate pret, recomand