| Ainstain_Andrei_2000 a întrebat:

Au trecut 15 zile de cand am cazut pe genunchiul drept (pe beton, la fotbal). M-am dus la medic si mi-a spus ca, nu mi-ar pune ghips sa ma chinuie cu el, si sa fac repaus 10 zile. Zis si facut, insa sunt deja in a 15-a zi, recunosc nu ma doare cand alerg usor sau din astea, insa in schimb nu pot sa ma las pe piciorul drept in timp ce il indoi, sau sa alerg repede, sau sa lovesc mingea tare... Credeti ca e nevoie de recuperare? Nu mi-a spus nimic medicul despre asta si nu as crede ca pentru 10 zile am nevoie si de recuperare + ca, peste 2 zile am un antrenament foarte important! - Multumesc + FUNda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Rodicanegrescu a răspuns:

Buna Andrei.Iti sugerez sa faci un masaj cu o crema de reumatism, cu arnica. De asemeni iti recomand sa faci o sedinta doua de terapie Bowen care, Pe langa faptul ca e o terapie prietenoasa(miscari delicate) e si foarte eficienta. http://www.bowtech.ro/ Cred ca pentru o vreme trebuie sa te protejezi daca vrei sa te faci bine, altfel o s-o tragi dupa tine mult timp. Cu drag!