| YnT3R a întrebat:

Auziti am fost racit si mi s-a umflat gatul apoi nu mai aud cu urechea dreapta si ma doare lagatura urechi cu gura [trompa lui eustachio] oare e bun sa iau KETONAL? [dau fundita]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anddrea a răspuns:

De eustachio n-am auzit si nici de trompa lui da` poate ai oreion. Ketonalul ar trebui evitat. Foloseste-l doar in situatii urgente. Mai bine te duci la medic. Bafta si ai grija cu trompa aia!

4 răspunsuri:
| Enzio a răspuns:

Nici chiar un Ketonal,incearca un trachisept sau tantum verde pentru gat,iar pentru ureche, o solutie de otita, o pui la fiert incat sa fie calduta si dupa pui! Vezi si uhappy ai grija

| deea4u a răspuns:

Si eu am patit la fel.ia pentru ureche aereus! sau niste alcool boricat si picaturi nazale biorinil!

| simona1992 a răspuns:

Nu e bun ketonalu pentru durere in gat mai bine incerci tantum verde e foarte bun.iar pentru ureche poti pune un catel de usturoi la incalzit deasupra flacarei de la aragaz si il bagi in ureche mai alina durerea

| YnT3R explică:

Am fost la medic am avut otita medie seroasa faza najpa e ca inca mai am ouroi in ambele urechie. sad