| Lawerence a întrebat:

Sunt racit si am intampinat o problema adineauri.
Gatul ma doare, dar spre partea dreapta mai mult. Si deodata urechea dreapta a inceput sa ma manance (e inauntru daca stiti senzatia aceea) am incercat sa ma scarpin si deodata urechea mi s-a infundat de tot, deci nu mai aud cu ea si m-a luat si durerea de masea pe partea dreapta sus. E o durere suportabila dar nu stiu ce sa fac..cu urechea nu mai aud deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Trebuie sa mergi la medicul de familie si acesta dupa ce te va consulta, se va uita in gatul tau etc iti va prescrie ceva medicamente, in cazul tau e musai necesar sa iei ceva pastile dar nu dupa ureche adica la sfatul farmacistului ci dupa sfatul medicului, dupa caz poti primi si antibiotic daca gatul are puroi.

| alina2k18 a răspuns:

Fugi la medic daca maine dimineata te simti tot rau.

| Mondialu112 a răspuns:

Foarte probabil sa ai un inceput de infectie. Sentimentul de macamrime este deseori asociat cu procesul de vindecare a unei zone a corpului. incearca sa explici unui farmacist de problema ta iar daca aceasta persista cere sfatul unui medic.