| pufy188 a întrebat:

Auziti vreau sa slabesc dar nu pot nu sunt grasa am 40 kg si am 13 ani si vreau sa slabesc ma ajutati plz

am incercat multe modalitati cum ar fi:fara paine, multe fructe.multe legume.apa calda, sport la mama la fitnes si nu merge.plz ajutati-ma promit ca daca o sa mearga o sa dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce înălțime ai?
Trebuie să înveți să mănânci.
Alege o alimentație bogată în fructe și legume proaspete, lactate degresate, carne slabă (preparată la grătar, fiartă, înăbușită), ulei de măsline, alune/nuci/semințe/fistic (cantitate moderată, are un aport caloric ridicat), miere naturală de albine, cereale și pâine integrală, dulciuri de casă, ciocolată amăruie (2-4 bucățele/săptămână), zahăr brun, ceaiuri depurative, sucuri naturale făcute în casă (fresh, nu siropuri), etc.
Scoate din alimentație toate alimentele procesate industrial, carnea grasă, pastele făinoase albe, fast-food, etc. și multă activitate fizică pentru a arde caloriile.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Multe fructe = mult zahar si multa fermentatia, trebuie sa reduci consumul de fructe cand salbesti.

Uite ce poti manca :
http://www.getfit.ro/......abire.html

Fa-ti un plan alimentar ca lumea, nu aberatii cu fructe si legume

| pufy188 explică (pentru Cosmin86):

Ms cel mai bun raspuns mersi mult iti dau funda

| andreea49 a răspuns:

Eu am 16 ani si am intre 42-44. Consider ca nu esti deloc grasa.

| Muzic_Razva_1997 a răspuns:

Pai nu ai cum sa slabesti ai doar 13 ani si greutate este cea normala pentru varsta ta incearca cand vei avea 60 de kg