| MissFashionPrincess a întrebat:

Aveti idee de ce urinam mai des iarna cand este frig?

Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VisinaDinVisinata a răspuns:

Pentru ca vara, desi bem apa mai multa, o eliminam prin transpiratie, fiind foarte cald, ceea ce nu se intampla si iarna. Desigur, nu si in cazul in care facem sport.

4 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Cand este mai cald, vara, o parte din lichidele din organism ies si prin piele (sub forma de transpiratie).

| Keshaaa a răspuns:

Din cauza friguluihappy

| Keshaaa a răspuns:

Sau poate ai o infectie

| BlackVeil a răspuns:

Afectiunile urologice pot aparea sau se pot agrava odata cu venirea anotimpului rece. Cele mai frecvente boli sunt cele care afecteaza tractul urinar inferior si vezica urinara. Exista si persoane care au o sensibilitate crescuta la frig si care toamna si iarna prezinta dureri la urinare sau in zona vezicii, urinari frecvente sau cu sange. Sensibilitatea la frig poate aparea inca din copilarie si creste odata cu inaintarea in varsta. Persoanele care sufera de diabet zaharat, de anemie sau de insuficienta renala sau hepatica, de orice fel de afectiune care slabeste sistemul imunitar, sunt mult mai predispuse la sensibilitatea la frig.
Craciun fericit! happy