| anonim_4396 a întrebat:

Aveti sa imi dati si mie o cura de slabire? Vreau sa o tin in perioada asta a vacantei! Va rog frumos! Si sa aiba rezultatehappy! multumesc frumos:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rihanna18 a răspuns:

Daca regimul ar fi "usor", am fi toti la regim.

renunta la paine si paste fainoase. renunta la carnea prajita in ulei si mananca numai carne slaba (peste, pui) la cuptor, la gratar sau fiarta. mananca multe legume si fructe, renunta complet la mancarea de tip fast-food, renunta la dulciuri si bauturi acidulate. mananca putin si des (de 5 ori pe zi, in cantitati mici. e mai bine decat sa mananci de 2 ori pe zi dar atunci sa dai iama in mancare).

fa mult sport. poti sa te duci la alergat, sa iesi cu rolele, cu bicicletele sau sa mergi pe jos, timp de macar jumatate de ora, dar in ritm alert (stii cum se spune: mersul pe jos face piciorul frumos). daca ai posibilitatea, du-te la un bazin de inot. este cea mai rapida cale de a slabi/tonifia intreg corpul. Pentru abdomen fa multe abdomene (macar 200/zi daca vrei sa se observe efectele. poti sa le faci in 4 serii de cate 50 de abdomene). Pentru fesieri fa genuflexiuni. Poti incerca si astfel de exercitii: http://www.muccelmic.com/......-t264.html

6 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Aceasta dieta disociata este o dieta ce tine relativ putin (4 zile) si este ideala pentru a pierde din greutate inainte de un eveniment important!
Principala caracteristica este consumarea unui singur tip de alimente in fiecare din cele 4 zile.

Ziua 1: fructe (se alege un singur fruct, de exemplu mar, si se consuma in cate cantitati se doreste).
Ziua 2: lactate – un sigur fel dintre branza, lapte sau iaurt, in cantitati la alegere
Ziua 3: cartofi, fierti, fara condimente sau unt.
Ziua 4: carne, slaba, de pui sau vita, nu prajita in ulei.
In urma dietei, daca este tinuta corect, se pot pierde aproximativ 2-2. 5 kg si este relativ simplu de tinut. Nu uita de asemenea de cei 2 l de apa sau ceai pe zi si de sport! Bafta:*

| ATHOS a răspuns:

Principala cura de slabire la care poti apela este consumul alimentelor slab calorice. Poti consuma fara sa faci foame morcovi, mere, fasole verde, varza, cartofi fierti, supe...
Pentru a afla continutul caloric al diferitelor alimente poti intra si pe www.reteteculinare.ro.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a slabi e de putina miscare(in jur de 20 de minute de alergare cu viteze madie/zi)si putina atentie la alimentatie; elimina pe cat posibil din aceasta produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, dulciurile, chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Astfel vei slabi frumos, treptat si sanatos. E posibil sa nu slabesti extrem de mult in acest timp(care este foarte scurt, primele rezultate vazandu-se in general dupa o luna), pentru a obtine rezultatele dorite va fi nevoie de multa munca(chiar daca problemele cu greutatea nu sunt extrem de mari), dar dupa ce vei obtine astfel rezultatele dorite, vei realiza ca ai ales una dintre cele mai bune si mai sanatoase metode de slabire.Succes.

| CatalinaaM a răspuns:

Stiu ca nu's chiar grasa dar totusi am mici zone cu probleme cum ar fi soldurilewinking. in rest lumea imi zice ca arat bine... darwinking

| b0gdan14 a răspuns:

@cristyna - e nasoala. laughing

| cristyna_6567 a răspuns:

Sa stii ca e buna, dar are si efecte negative, ex: ameteli balonari. Se slabeste in functie de organism. Uite cura de slabibire cu Ciorba de varza; o varza potrivita (dulce, nu acra), 6 rosii, 6 cepe, 2 ardei, o telina potrivita si frunzele, sare si piper dupa gust. Ziua I- ciorba si fructe, fara banane ( mere, portocale, mandarine, pere) Ziua II- ciorba si legume proaspete sau fierte, fara cartof ziua III- ciorba + legume si fructe din primele 2 zile Ziua IV- ciorba, 1 litru de lapte dulce si pana la 3 banane, pentru ca in acesta zi organismul simte nevoia de dulce Ziua V- ciorba+ 1/2 kg carne fiarta/gratar (pui, vita, peste) si pana la 4 rosii Ziua VI- ciorba + carne+legume Ziua VII- ciorba +orez fiert+ legume Pana la 1, 5 litri ceai/apa pe zi in fiecare zi si dati sigur 4, 5 KG jos in 7 zile