| painkilleeer a întrebat:

Azi am calcat stramb cand eram la antrenamente la dansuri si ma doare foarte tare laba piciorului cand calc sau o ridic/las jos. E nevoie oare de ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pune o punga de gheata invelita intr-un prosop peste. Daca nu se umfla si nu se invineteste inseamna ca este doar o entorsa. Daca se umfla si incepe sa-si schimbe culoarea mergi la urgente sau la ortopedie.

Multa sanatate!

| MARIANA1234567890C a răspuns:

Nu cred ca trebuie; dar pune pe cine sa te traga si incearca sa calci in el. happy