| anonim_4396 a întrebat:

Azi am gasit in scara blocului un batran care a fost dat de familia lui afara din casa...este iarna. este frig si nu poate ramane afara sad doua zile il putem tine intr-o boxa din bloc dar dupa aceea nu stim ce sa facem. Daca stiti un centru pentru batrani fara adapost va rog mult sa imi spuneti si sa imi dati si un nr de tel :X daca se poate sa nu platim...Stau in Bucuresti happy

Va rog mult :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Anunta la Serviciul de asistenta sociala de la primaria de sector. Ei sunt in drept si obligati sa-l ajute si sa-i gaseasca loc fie la Centrul pentru persoane fara adapost, fie la un Camin pentru batrani.

1 răspuns:
| SimoooSven a răspuns:

Incearca la azilu` din Straulesti