| Turaetaw a întrebat:

Am gasit un telefon, pe internet pe care scria plata/schimb. Eu am vorbit cu vanzatorul telefonului. Si nu stim cum sa facem schimbul. Eu stau in Iasi iar el in Bucuresti. Cum putem face? Repede va rog, funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu trimiti produsul cu ramburs o anume suma, el trimite produsul lui cu ramburs aceeasi suma si gata

| Iris1997 a răspuns:

Va intalniti undeva intre cele 2 orase.

| Turaetaw explică (pentru Iris1997):

Ma refeream prin cuerier. Si rectific Ploiesti.

| Iris1997 a răspuns (pentru Turaetaw):

Nu ai mentionat nimic de curierat...cat despre schimb iti recomand face to face e mai sigur asa decat tu sa ii trimiti un telefon bun iar el o replica.