| ForbiddenLove a întrebat:

Azi dimineata cand m-am trezit m-am intins tare si nu stiu ce am facut dar acum ma doare gatu foarte tare. Ce sa fac ca sa nu ma mai doara? M-am saturat sa stau tot cu gatu stramb

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Ce ai tu se numeste torticolis si apare dupa o miscare brusca si fortata a gatului, dupa o pozitie inadecvata in timpul somnului. Torticolisul obisnuit sau banal dispare in mai putin de 3 zile dupa odihna si dupa administrare de medicamente analgezice si miorelaxante.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexutsuuu a răspuns:

Fa exercitii de rotire a capului.Incet-incet vei reusi sa-l indrepti.

| bbdotgirl a răspuns:

Hey, si eu am patit asa odata. Tin minte ca m-a durut gatul vreo 3 zile. Pana la urma mi-a trecut de la sine, dar sper sa nu fie si la tine aceeasi problema. Poate ai dormit cu gatul cumva indoit azi noapte si de-asta te doare. Eu nu cred ca-i ceva serios.