| stefydeea a întrebat:

nu stiu cum am adormit si cand m-am trezit nu puteam sami misc gatu. durerea e in partea stanga si stau cu gatul inclinat in jos putin in partea dreapta. Daca misc un pic in partea stanga ma doare foarte tare. nu pot suporta durerea! Va roog spuneti-mi ce pot face, si vreau sa stiu cate zile va dura! Dau funda, Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Torticolis. DU-te la medicul de familie sa-ti dea ceva miorelaxante. Poate dura pana la o saptamana, trece incet incet, in fiecare zi te doare mai putin. Ai grija sa nu-l fortezi sau sa faci miscari bruste.

| BTWIN a răspuns:

Am patit si eu acum cativa ani in urma...probabil de la curent sau ai dormit stramb. Poti sa iti masezi gatul si sa te dai cu o crema.Mai tare te va durea 1-2 zile, pe urma iti da drumul incet incet

| d33a15 a răspuns:

Ai dormit intr-o pozitie nefavorabila, am mai patit-o si eu dar o sa-ti treaca intr-o zi. daca durerea persista, viziteaza doctorul.

| cristinacrissi26 a răspuns:

Cam 2 zile, si eu patit asta zilele trecute, fix asa. incearca sa te ungi cu o crema, masandu-ti usor partea care te doare. si sa iti misti gatul din ce in ce mai tare.