| Tania2006 a întrebat:

Azi la 2 am mancat 2 snitele cu iaurt de tihna napolact, ingrasa tare? Si diseara pe la 5 am sa mananc iaurt cu biscuiti digestivi, este bine sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ingrasa detul de tarefiindca e foarte multa prajeala si amestecul nepotrivit intre ou si carne. Daca tii dieta nu este bine sa mananci biscuiti, au multe calorii, mult zahar si mai nimic util.
In loc de snitele mai binemananci o ciorbita cu multe legume si carne slaba de vita. Sau piept de pui inabusit la cuptor cu salata de legume proaspete. In loc de biscuiti mai bine mananci o bucata de carnita slaba facuta pe gratar sau la cuptor. Nu uita ca in timpul dietei trebuie musai sa mananci 5 portii de fructe sau legume pe zi, fara abatere. Daca vrei mai putine calorii, alege legume nedulci (salate verzi, spanac, rosii, castraveti, ardei, etc). Ai grija sa fie legume de sezon cumparate din piata (nu din cele chimice din supermarket)

| xerxes1 a răspuns:

Tu sa ne spui dupa ce te cantaresti.La cat esti de stresata cu alimentatia ai nevoie de un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pranzul nu, seara poti manca doar biscuitii, iaurtul nu e asa bun.

| cristi_8283 a răspuns:

Nu ingrasa tare, dar incearca sa mananci mai multe fructe si sa reduci mancarurile grase. poti manca dimineata niste covrigi cu sana, la amiaza niste fructe si seara ceva usor daca vrei sa slabesti