| VampirNegru10 a întrebat:

Hei TPU:3
1. Biscuitii digestivi ingrasa(digesta cu scortisoara 90 gr)? Am mancat cam 4-5. Este vreo posibilitate?:/ dar iaurtul ala Activia Mic Dejun cu cereale? ( il mananc dimineata )
2. Este ok daca fac cate 10 minute de exercitii de inaltare de 2 ori pe zi( odata dimineata si odata seara ) + mancat sanatos fara pic de dulce ( care sa ingrase ) adica :
- dimineata iaurt cu cereale ( cateodata activia mic dejun cu cereale; cateodata iaurt degresat cu fulgi de porumb; ori 2 felii de paine neagra prajita graham cu rosii )
- la pranz supa de rosii; un sandwich cu castravete sau ton; iaurt cu cereale
- seara poate un sandwich cu ceva, friptura cu salata sau peste si din astea.
FUNDA LA CEL MAI BUN RASPUNS:3

Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

1.Nu ingrasa, d-aia sunt digestivi happy
2.Da,este bine, daca poti fa 15-25 minute.Si cat despre zahar:faci foarte bine, mananca cat mai putin, dar uneori, cand simti nevoia de ceva dulce mananca o bomboana, bea un suc etc.Fiecare organism are nevoie de zahar la un moment dat.
3.Perfect. In loc de iaurt de ce nu mananci cerealele cu lapte?happy
4.La pranz ia niste gustari mai consistente.
5.La cina obligatoriu o masa consistenta, cu paine.O ciorba, o supa, o tocanita orice!
Si daca ti se face foame uneori mai ia biscuit digestivi sau batoane nutritive cu fulgi de ovaz drept gustari dar nu exagera.
Cam atat de zis. Sper sa respecti macar 25% din ce ti-am zis.(nutritionista mea mi-a recomandat regimul asta)