| Tania2006 a întrebat:

Hei TPU, am mancat azi la scoala un danone simplu cu biscuiti digestivi mcvities ingrasa sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stii ca ai pe spate valoarea nutritionala la ambele produse, nu? Trebuie sa te incadrezi undeva intre 1000 si 1500 de calorii zilnic, in functie de inaltime, greutate, varsta etc. Lucrul asta il poti calcula online si atunci iti dai si tu seama cat mananci, ca doar n-o sa te apuci sa intrebi acum de orice mananci daca te ingrasi dupa.

| RAY a răspuns:

Nu ingrasa

| AndreiMarin499 a răspuns:

Da dar doar daca manaci mulți altfel nu.

| Wehrsi a răspuns:

Salut, recomandat ar fi ca inainte de a consuma ceva sa verifici tabelul cu valori nutritionale de pe ambalajul produsului. Daca doresti sa te pastrezi la greutatea actuala, incearca sa nu depasesti 2000kcal/zi. Insa daca faci miscare zilnic (sala, fitness, un sport) nu ai de ce sa iti faci griji si poti depasi acea valoare linistita.