Întrebare recomandată | RazvanSmile a întrebat:

Azi la lucru matusa mea si-a ars cornea de la un ochi cu soda caustica.Ce se va intampla? poate sa-si piarda vederea la ochiul afectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
soda caustica lasa urmari grave, nu ne putem pronunta noi, in urma verificarilor si ingrijirilor medicale, medicii vor putea da verdictul si numai ei.
O zi frumoasa sa ai si sanatate multa matusii talehappy

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai medicul oftalmolog în urma investigațiilor medicale se poate pronunța.
Pa, pa.

| ionutk9 a răspuns:

Ma copii nu mai apelati la TPU pentru probleeme serioase mai ales medicale. Mergeti la medic

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu suntem la pariuri sa pronosticam

| viotedy a răspuns:

Isi revine.dar trebuie tratament.eu am avut arsura cu var.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să să ducă la oftamolog rapid, nu-i de joacă în astfel de cazuri, nu te poţi juca aşa.
Sănătate mătuşii tale!
Te pup!

| HardCore7750 a răspuns:

Depinde cat de rau s-a ars

| sparky34 a răspuns:

Nu isi pierde vederea.Asa a patit si mama mi-a si a pus-o doctorul sa se spele bine cu apa rece si apoi a trimis-o si isi cumpere niste picaturi de la farmacie (TOBRADEX)... funda?

| marianvranceanul1 a răspuns:

Se spala bine cu multa apa, te duci la un specialist si ii arati si eticheta.

| vladys a răspuns:

Buna aceasta substanta va lasa o cicatrice serioasa dar acum depinde cat de mult i-a intrat in ochi matusii tale! multa sanatate

| Beautyroom a răspuns:

Numai medicii pot raspunde. Ochiul se vindeca foarte greu iar depinde de dimensiunea arsurii, interventia imediata si tratamentul corect.

Multa sanatate.

| ioanaonutza a răspuns:

Aoleu