| yrynica a întrebat:

Azi la ora 9 am fost la dentist ca sa-mi scoata un premolar de jos si inca nu mi-a trecut efectul anesteziei, iar ieri cand mi-a scos premolarul de sus a trecut efectul anesteziei intr-o ora. Ar trebui sa ma ingrijorez ca nu imi simt buza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ti-a facut o anestezie mai puternica de data asta. Nu te speria, va trece!

4 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Nu nu ar trebui sa te ingrijorezi structura maxilei (sus) este mai poroasa anestezicul difuzeaza mai usor
iar jos pe mandibula osul este mai compact anestezia prinde mai greu si trece mai greu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil a fost anestezia mai puternica de obicei ia cateva ore pana sa treaca

| SimonaCristina a răspuns:

Anestezia trece mai greu la mandibula. Astapta linistita, nu ntra in panica.

| AnonimaSecretá a răspuns:

Nu e prea normal, e posibil ca doctorul sa iti fi administrat o doza prea mare de anestezic, daca pana maine nu ti se duce ar trebui sa vizitezi un doctor, sper sa iti revi :*