| DoarEU_1902 a întrebat:

Ieri am fost la dentist. Mi-a facut anestezie. Toate bune si frumoase, pana ce ajung acasa si incep sa mananc. Observ ca, din senin mi s-a umflat buza, ca si cand ar fi fost muscata. (a curs si sange) Eram inca sub efectul anesteziei, exista posibilitatea sa ma fi muscat singura.
As putea face ceva ca sa dispara umflatura? S-a facut ceva gen o coaja, si nu mai are culoarea buzei... a devenit o nuanta de portocaliu...
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiPavel a răspuns:

Cel mai bine sa il suni exact pe medicul stomatolog la care ai fost si sa intrebi.

| cocoilno a răspuns:

Nu trebuia sa bei si sa mananci nimic timp de doua ore

| stefan14 a răspuns:

Da sigur te-ai muscat singura, si eu a fost ieri la dentist si in drum spre casa mi-am muscat obrazul da nu am simtit doar ca am simtit gudt de sange in gura si a durat ceva pana mi-am dat seama ce am patit. Si eu am o inflatura in interior si ma ustura da ce sa fac. Asa am patit si eu si din cauza asta cred...

Nu cred ca poti scapa de semn doar daca il acoperi cu ceva machiaj si de unflatura pune putina gheata.

| PlayingWithABROKENSmile a răspuns:

Nu te alarma. Si eu am fost la dentist si am patit acelasi lucru.In momentul anesteziei buzele iti amortesc e normal sa se si umfle 'putin'.In plus nu ai voie sa bei apa 2 ore.

Mie mi s.a spus sa beau mai multa apa, uita.te mai atent sa nu ai si herpes.

Bye.