| anonim2345678910 a întrebat:

Azi la scoala am mancat o chestie cu usturoi si mi-a fost rau... dar nu cred ca era de la aia... pentru ca inainte sa imi fie rau ma gandeam:" Daca as vomita tot aici in clasa. As murii de rusine" si apoi mi s-a facut rau. Mi-e frica sa nu fac asta si maine. Ce sa fac sa nu ma gandesc la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Sigur e de la chestia aia cu ustuoi ( ai mai mancat vreodata?), poate era expirata, sau poate ai intoleranta la acea chestie, poate sa fie si din cauza ca te-ai gandit ca poate sa iti faca rau ( mintea e geniala), dar mai mult ca sigur este alimentul pe care l-ai mancat de vina.
Nu mai manaca maine "acea chestie" si o sa vezi ca nu o sa iti mai fie rau.

| anonimg a răspuns:

Usturoiul este intr-adevar sanatos; dar nu prieste tuturor si in toate situatiile.
Niciodata nu trebuie mancat usturoi sau ceapa cand mergem in public. Daca ai mancat intentionat usturoi in public, atunci acesta este motivul.
Sfatul meu este sa nu mai consumi usturoi decat acasa.