| IoanaSV a întrebat:

am un catel. bichon maltez si a mancat un os(asa cred) si am fost plecata iar cand am ajuns mama mi-a zis ca a facut diaree cu sange(nu e sigur daca si sange, dar cel mai probabil nu) si au trecut 2 zile si e vioi catd e cat. ma gandesc ca daca avea hemoragie interna de la oase probabil murea nu? adica nu vomita ci doar a facut diaree. in cat timp murea daca avea hemoragie? oare are?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Scuze, nu-mi caseta orenge pentru raspuns direct. La cateiei de pana in 2 ani nu se dau oase pentru ca le perforeaza intestinul. Chiar un Bison am avut si eu, musafiri la o masa, si i-au dat pe sub masa oase fara ca eu sa stiu. A fost cat pe ce sa-l pierd daca nu-l duceam urgent la doctor. In general nu sunt recomandate nici la adulti decat oasele mari de vita care nu le poate inghiti ci doar le roade. Mi-ar parea rau sa-l pierzi.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Du-te la farmacia veterinara si cere sfaturi!
http://www.animalutul.ro/......caini/329/
O zi buna :)

| caramela a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Sa dai refresh la pagina, si eu patesc asa.
O zi buna happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru caramela):

Mersi, sunt f nou, incerc.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ce ai facut? A scapat?

| IoanaSV explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Da, e bine

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru caramela):

Scuze, nu-mi caseta orenge pentru raspuns direct. La cateiei de pana in 2 ani nu se dau oase pentru ca le perforeaza intestinul. Chiar un Bison am avut si eu, musafiri la o masa, si i-au dat pe sub masa oase fara ca eu sa stiu. A fost cat pe ce sa-l pierd daca nu-l duceam urgent la doctor. In general nu sunt recomandate nici la adulti decat oasele mari de vita care nu le poate inghiti ci doar le roade. Mi-ar parea rau sa-l pierzi.

| Thecurlylion a răspuns:

Nu te panica, şi mie mi s-a întâmplat asta cu Yorkshire Terrier-ul meu! Până când ajungi la veterinar, dă-i de mâncare orez şi pui fiert iar la veterinar probabil o să îi dea o injecție. Câinele meu s-a însănătoşit repede. Succes!♡