| Stanescu_Bella_1995 a întrebat:

Hei,TPU.dau funda.Am o problema...sunt la liceu, iar in semestrul 1 nu am fost la nici macar o ora de sport si am ramas cu situatia neincheiata si faza e ca maine am sportul si profa e foarte rea si imi e frica si nici nu stiu ce sa ii spun pentru ca urasc sportul la scoala pentru ca am niste colegi naspa care nici nu ma baga in seama si mai e inca o clasa si mi-e rusine de oamenii necunoscuti si cand ma gandesc ca am sportul imi vine sa mor: -( ce sa fac?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Gandirea ta imi induce un sentiment de mila dar si de uimire. Mai exista fiinte cu o asemenea gandire retrograda? Ora de sport nu are scopul ca fetele sa isi etalezi formele pentru a fi bagate in seama de catre ceilalti. Ora de Sport are cu totul alta menire, si singura solutie este sa te prezinti echipata corespunzator si cu speranta ca cel putin in semestrul doi sa fii notata pentru a ti se incheia media la sfarsit de an.ar fi bine sa nu uiti : o minte sanatoasa poate fi doar intr-un corp sanatos.

| OldSoul a răspuns:

Hmm, ma gandesc ca ai putea scoate o scutire de sport pe acest an scolar si ai scapa de problema.