| Husky123 a întrebat:

am o mica problema..cainele meu e cam bolnavior, e husky si are 3 luni si jumatate.Sta trist,a dormit toata ziua,abia se ridica si nu mananca, azi i am fiert niste carne si a mancat-o dar in rest nu.L-am scos azi de 2 ori afara dar nu are chef de nimic. Poate a inghitit ceva de pe afara,chiar nu stiu. Sau cand am venit o data de la scoala am gasit cutia de la pastile roasa,dar nu prea cred ca a inghitit, dar in caz ca da ce s-ar putea intampla? Nevoile nu si le mai face asa des si sta toata ziua trist. Dupa ce i am dar carnita a facut asa un gest ca si cum ar vomita dar nu a vomitat.Va multumesc happy daca nu isi revine pana maine o sa il duc la veterinar

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Are vaccinurile facute? Daca nu s-ar putea sa aiba o boala, si nu e de joaca.
Daca are vaccinurile facute, poate ca chiar a inghitit vreo pastila ( stomacul unui pui e doarte sensibil) sau a mancat ceva ce i-a deranjat stomacul.
Poate sa fie racit. Dar lucrurile acestea le stie doar un veterinar dupa un consult amanuntit. Sfatul meu este sa nu mai stai cu el si sa astepti, la orice semn ca ceva nu e bine, fugi cu el la veterinar, mai ales ca e inca un pui si se poate imbolnavi usor si organismul lui e mai fragil si se face mai greu bine.
Deci du-te maine la un veterinar si alta data nu mai sta si astepta, sunt boli cum e parvoviroza care putini caini rezista daca nu e dus la timp la medic.

5 răspunsuri:
| Didishorr a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il duci la veterinar. Nu e de glumit cu chestiile astea, veterinarul stie mai bine.

| vavitza a răspuns:

Du-l la doctor, poate fi o baola specifica rasei lui. Sau in cel mai rau caz intreaba la farmacia veterinara ce poate sa aiba si sa ii dea un tratament ceva. Sa sti, e cam bolnavior cand are aceste simptome. Sa nu-l ti asa prea mult timp, poate sa moara. Deci, du-te la doctor sau la farmacie.

| Husky123 explică (pentru vavitza):

O sa il duc maine :'(

| Zebra2001 a răspuns:

Buna.Eu am patit tot asa si am aflat cauzele:nu are vaccinurile, a mancat substanata otravitoare, etc

| Husky123 explică:

Am fost cu el, a racit doar.o as fie bine, ne-a dat niste pastile si o sa ii dam pe LA gat cu o solutie pentru ca I s-a inflamat gatul, si vaccinurile le are dar nu pe toate, urmeaza as ii FAC acum in martie urmatorulhappy