| HawkEyeRO31 a întrebat:

Azi la scoala mi-am dat degetul peste cap din greseala iar acum este umflat si vanat la baza.Precizez ca este degetul mare.

Credeti ca ar putea fi rupt sau se va remedia a doua zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te va durea câteva zile.
Aplică o compresă rece, un unguent antiinflamator. Dacă durerea este vie în continuare, mergi mâine la ortopedie pentru un control medical de specialitate.
Sănătate!
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

Daca tu nu iti dai seama,oare noi cum sa putem? Mai ales cu "toate" detaliile astea. Poti sa-l misti singur, fara sa te doara prea tare? Se cunoaste ca fiind intr-o pozitie anormala? Ai simtit cum se rupe? (se simte,crede-ma, se aude) Poate ca este doar putin plecat din loc, nu il forta, pune ceva rece pe el si va trece, dar nu pana maine, asta garantez. Daca se umfla tot mai rau, mergi la medicul de familie, si daca el considera necesar, fa o raza.

| Oana92 a răspuns:

Din moment ce e vanat si umflat sigur trebuie sa mergi la doctor, de la sine nu va trece. Sanatate!

| syste754 a răspuns:

Daca era rupt...erai cu el in ghips acum...chiar doare ceva ruptwinking

| Smiling a răspuns:

Sincer nu stiu ce ai patit.Dar te sfatuiesc sa pui gheata, si daca nu iti trece in cateva zile sa mergi la un doctorhappy