| Ala_Kiddu_1990 a întrebat:

Azi m`am ars cu o bricheta incinsa cam rau nu am tinuto nici o jumatate de secunda si imediat mi sa luat pielea si in timp s-a facut carnea alba.intrebarea mea este daca imi ramane semn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Aneurysm a răspuns:

M-am ars şi eu ca prostu' acum un an (făceam concurs cu două brichete, să văd care se aprinde prima) s-a făcut pielea albă şi ustura puţin. Dar o să vezi că în timp se face o băşică şi se vindecă cu orice leocoplast. Numai să nu te mănânce în cur să freci băşica, că va ustura crunt după la contactul cu apa.

| thestyle a răspuns:

Nu iti va ramane semn pentru. ca si eu m-am ars dar data viitoare ai grija