| Fluffee_2398 a întrebat:

Acum doua zile m-am ars pe fata cu o bricheta. Un prieten l-a impins pe altul care a venit in mine si bricheta era incinsa si m-a atins capul metalic. S-a facut o coaja oare va ramane semn? SA dau cu ceva plz? DAU FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Cella a răspuns:

Depinde cand de tare e vezi sa nu se infecteze cand se ia coaja sau sa o iei tu da cu crema de galbenele si trece repede. Sper sa nu iti ramana nimic.
Cius si ai grija pe viitor>big grin

7 răspunsuri:
| deea_7942 a răspuns:

Incearca cu crema de galbenele.

| BloodPrison a răspuns:

Pai da cu crema hidratanta ca sa ti se vindece mai repede, si va trece mai greu da nu iti va ramane urma

| sim0nik89 a răspuns:

Am patit si eu acelasi lucru, dar pe abdomen... Nu mi-a ramas semn, dar ai grija sa nu rupi coaja in caz ca se formeaza, asta ajuta la prevenirea semnelor.Foloseste o crema de galbenele.Bafta!

| bogdan3vl a răspuns:

Nu cred ca o sati ramana si daca iti ramane nu e o tragedie un semn mic si nu o sa arate urat dar sunt sigur ca nu ramane semn nu e o arsura asa de mare

funda?big grin

| tl34 a răspuns:

Acum depinde de cat de grav esti ranit.Eu iti recomand saa iti dai cu ceva findca nu cred ca mai vai ramane semn. Bafta si noroc sa te refaci!

| EroR a răspuns:

Vei avea o basica vri-o luna si apoi iti va trece. Stiu din propria experienta : am luat in mana canusa si acolo era un carbune incins si am avut pe toata mana o basica timp de o luna.

| Jack_6695 a răspuns:

Crema hidratanta + daca te bronzezi putin la vara nu se mai cunoaste.