| yoaddy85 a întrebat:

Azi m-am stricat la burta...eram in oras si pana sa ajung acasa m-am rahatit pe mine in autobuz! nici nu pot sa zic ce rusine mi-a fost! aveam si pantaloni 3sferturi si sa scurs pe crac.ma intreb daca cumva e grav de nu m-am putut abtine, o fi vreo problema cu stomacul meu? ar trebui sa merg la un doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Kramerwalt a răspuns:

Da,sfatul meu este sa mergi la doctor probabil ai suferit o indigestie! Mult noroc!

| InFeRnAL a răspuns:

Vrei sa zici 00.00... =]]]

| zahy a răspuns:

Nu cred ca necesita doctor se intampla de la indigestie sa nu te poti tine mult timp de multe ori simpti ca iti vine gaze si cand incerci sa elimin gazele iese ce a esit in cazul tau. deci nu e nevoie de doctor mananca orez crud, sa se intareasca treaba mare. mult noroc

| zahy a răspuns:

La mine este 11:12 nu toata lumea scrie din Romania

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru zahy):

Orez crud? Doar nu te referi la ăla nefiert?! rolling on the floor

| zahy a răspuns (pentru floresdemayo):

Ba da. Ce insinuezi

| Girltpu a răspuns:

Ia s tu o pastila de furazolidon si trece.

| Kaℓi a răspuns:

O fi ceva problema si la stomac, dar cred ca problema principala e la sfinctere... hm.

| IMC90 a răspuns:

Daca curge ca la cismea sau daca faci febra, nu sta laughing Pe bune, mergi la doctor (poate fi o infectie, si astea de regula cam deshidrateaza)
Daca vezi ca se mai potoleste te dregi cu un ceai de menta, iei de pe net un regim pentru diaree si aia e.
E vital sa bei minim 2l apa/zi, preferabil mai mult avand in vedere potentialul deshidratant pe care il adre diareea.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru zahy):

M-ai dat gata cu orezul tău! Te pomenesti ca-i recomanzi sa nu si-l spele, sa nu si-l curete de pietricele etc. Inghitit si cu punga cu tot! Asta-i reteta nouă "masterchef"

| zahy a răspuns (pentru floresdemayo):

Man cred ca ai probleme omu are deare daca mananci orez crud se intareste treaba mare, ce anume intelegi tu dar ori cum terog nu mai scrie ca nici nu ma mai uit la raspunsurile tale.

| zahy a răspuns:

Am crezut ca iti arde de mistouri. Imi pare rau ca nu m-a tinut nervi si am cedat asa repede, Am crezut ca faci faci caterinca, na sunt multi oameni care nu merita bagati in seama. Ma bucur tare mult ca nu esti acel gen si doar glumeai. }{

| zahy a răspuns:

Apreciez glumele dar la cunostinte cand un necunoscut face glume, si insista na eu o iau ca nesimptire, si prefer sa evit persoana, sa stii ca poti glumi cat vrei tu acum stiu ca nu faci caterinca ieftina de alte persoane.