| DariaE a întrebat:

Buna! Am o problema si nu stium cum sa fac sa scap de ea. Ma tot gândesc la faza aia. Aveam 13 ani si ma luasera niste dureri de burta destul de neplacute. Am mers cu mama la medic, la ceva clinică. Tin sa menționez ca sunt si eram foarte rușinoasă. In cabinet am intrat cu mama, avea loc chiar langa masa de consult. După ce a vb cu medicul sa ii zica care e treaba, imi spune sa ridic tricoul si sa ma intind. Am ridicat tricoul pana la piept. Dl doctor ma apasă pe burta (banuiam ca am apendicita), dupa ce m-a apasat vreo 10 minute pe toata burta. Mie imi era asa ca cineva sa ma vada cu tricoul ridicat, chiar si pana la piept. Se uita un pic la mine și zice:,, ia sa ne uitam si aici!" Atunci pune mana pe pantaloni si ii trage pana la genunchi si apoi si chiloțeii la fel. Am zis ca mor de rusine. M-a apasăt si pe acolo un pic si a pus putin mana si in zona intima, ca si cum sa vada un pic înăuntru. A zis ca e bine. Ca nu e apedicita si ca probabil a fost o criza de apedicita sau cam asa. Oricum. foarte jenanta situația mai ales ca era si mama langa... Si ca deja ma dezvoltasem un pic. Si acum trebuie sa merg la alt consult si imi e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Frică de ce anume?
Dacă e nevoie să vadă și "zonele tale intime", nu e ca și cum s-ar uita la tine ca să facă sex - e job-ul lui și în niciun caz nu ești nici prima nici ultima pe care o vede dezbrăcată.

| VoidEternal a răspuns:

Medicul era bărbat sau femeie?

Oricum să știi că ei sunt desensibilizati la lucrurile de genul, nu vad decât niște părți anatomice, încearcă să completeze un puzzle, să-ți facă o anamneza, un examen clinic. Mai sunt și ciudați, dar 99.9% nu au nicio treabă. Dacă îți e mai ușor, alege un medic femeie pentru următoarea vizită.

| ZokoZEW a răspuns (pentru VoidEternal):

Era barbat, voia sa vada viata, cu o copila de 13 ani...

| ZokoZEW a răspuns:

Huh?hee hee cum sa ridice bai pana la piept, ce treaba are cu pieptul?, multi pedofili in ziua de azi, si doar te a pipait la locul intim sa vada daca ai apendicita? rolling on the floor)