| GulDan a întrebat:

Azi m-am trezit azi cu o geana in ochi si nu reusesc sa o scotsad

Ba apare sus ba jos..si nici nu prea o mai vad.

Va afecta cu ceva daca imi sta in ochi o vreme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Va ieși singură
Clipește cât de mult și spală-te pe ochi.
Nu cred că va afecta să rănească corneea.
Totul ține de clipit și sigur va ieși singură fără probleme.

| GulDan explică (pentru Anonimuserr):

Auzi nu mai simt nimic in ochi. nu are cum sa se duca pe partea cealalta a globului ocular nu?

| Anonimuserr a răspuns (pentru GulDan):

S-ar putea să fi ieșit. Nu te mai jenează, glodește deloc? deloc?

| GulDan explică (pentru Anonimuserr):

Absolut nimic nu mai simt. chiar ma mir ..deci poti sa raspunzi te rog la intrebare?laughing sa stau mai linistit laughing

| Anonimuserr a răspuns (pentru GulDan):

Nu nu s-a dus în partea cealaltă a globului ocular. Ai scăpat. Orcum genele ies singure. La oricare dintre noi intră în ochi și te jenează și ies atunci când clipești din ochi intens sau după un anumit timp.

7 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

O sa iasa singura, si nu, nu afecteaza vederea, la toti ni se intampla, stai linistit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu te afectează. dacă nu poți să o scoți, încearcă cu un șervețel pe care îl răsucești în colț.

| GulDan explică:

Mie imi cade in fiecare zi cate o geana...de la ce e? stiti vreun remediu sa le fac puternice sa nu mai cada rapid?