| stefyk97 a întrebat:

De dimineata m-am trezit, si aveam o geana in ochi(ma rog) si am incercat sa o scot un timp, apoi m-am asezat si cand am vrut sa ma duc la baie, nu mai vedeam bine, ma simteam ametita, si auzeam un barait asa puternic in urechi.Care ar putea fi cauza celor patite de mine? Am mai simtit chestii de genul in trecut, dar foarte de mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Joanne a răspuns:

Pai mi se intampla si mie destul de des.
Cred ca se intampla din cauza ca te ridici brusc de pe pat/scaun etc...
Eu patesc asta in fiecare dimineata, insa nu dureaza mult... Poate ca e si din cauza oboselii.
Eu cred ca nu e atat de grav(poate fiindca m-am obisnuit cu asta), dar ar fi mai bine sa ceri si sfatul cuiva care lucreaza in domeniu.

Multa bafta!

| Mee a răspuns:

Mai,eu totusi as zice sa te duci la doctor:-s.mi s-a intamplat si mie mai demult, insa m-am dus l-a doctor si mi-a dat o reteta...ai grija!

| iushsm a răspuns:

Nu te ingrijora! Nu e nimic grav...patesc asta in fiecare dimineata.Stiu senzatia:te ridici prea brusc din pat si te-apuca o ameteala si pentru un timp nu vezi aproape nimic.Si eu m-am speriat si m-am dus la doctor, iar doctorul a spus ca nu e nimic foarte grav.Bafta!

| DonnyZ a răspuns:

Suntem mulți care avem chestia asta... Și eu pățesc așa în diminețile în care mă scol brusc din pat. Am remarcat că după ce ai senzația, tinzi să fii mai energic(/-ă). O fi un fel de trecere a creierului de la activitatea din somn la cea diurnă. Dar nu te lua după mine, cere detalii unui medic (neurolog, cred). happy