| BlueButterfly97 a întrebat:

Azi toată ziua mi s-a zbătut ochiul drept, mai exact, pleoapa inferioară. Deja devine enervant, chiar și în momentul ăsta mi se zbate. De la ce o fi?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| QElenaBoghiu a răspuns:

Bună Raluca.

Este din cauza unui posibil deficit de magneziu, ia supliment de magneziu 1 luna. Poate fi si de la oboseala desigur. Oricum va trece, chiar si de la sine.Numai bine!

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Ia un supliment alimentar pe bază de magneziu/potasiu.

| marinaru777 a răspuns:

Te vei bucura de ceva.

| Cannibal a răspuns:

Poate fi vorba de un spasm al mușchiului, poate la fel de bine să fie din cauza stresului, oboselii, al tutunul sau alcoolului sau chir al cafelei.
Bea apă cât de multă și încearcă să te odihnești pe măsura dacă nu îți trece în 1-2 săptămâni ar fi indicat să mergi la un doctor.