| Serena1993 a întrebat:

mi se zbate ochiul stang de 3 zile.
de ce oare? ce as putea face sa nu se mai zbata? devine enervantsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ori ai sistemul nervos hiperexcitat (sa nu crezi ca are vreo legatura cu ailalta excitare) sau ai o lipsa de minerale in organism. In principiu lipsa de minerale cauzeaza hiperexcitarea sistemului nervos... Mai poate fi si anxietatea desi trebuia sa ai si alte simptome cum ar fi atacuri de panica (cu tahicardie) dureri de cap, insomnii, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Bessame a răspuns:

Se spun tot fel de vorbe cand ti se zbate ochiul e important sa nu te iei dupa superstitii probabil ai curent ...incearca sa iti scoti curentul cu o tigara aprinsa o bagi in ureche pe, partea unde ti se zbate ochiul sigur ai auzit tu de metoda asta cu tigara cand ai curent...

| CristinelAndrei a răspuns:

Pune-ti ochelari happy poate ti-a obosit muschiul ochiului si se suprasolicita, daca nu iti trece fa o vizita la oftalmolog

| Anaamariaa a răspuns:

Iti faci cruce de 3 ori cu degetul la ochi.happy